Çin Bluetooth gıda termometresi Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Emily

Telefon numarası : 86-18392032815

Naber : +8618392032815

Free call

Bir termometre nasıl ve neden kalibre edilir

October 23, 2020

Bir termometre nasıl ve neden kalibre edilir

Neden kalibre etmelisiniz? Bu kalibrasyon sürecini düzenli olarak tekrarlamak önemlidir çünkü çoğu termometrede zaman içinde doğruluklarının bir kısmını kaybetmek yaygın bir durumdur.

Termometrenizi kalibre etmek hızlı ve kolaydır.Birçok analog ve dijital termometre, kalibre edilen değeri ayarlamak için sıcaklığı dengelemenize izin verir. Kalibre etmenin birkaç yolu vardır.

1. BUZ SUYU

1. Bir bardağa buz küpleri doldurun, ardından soğuk suyla doldurun.

2. Suyu karıştırın ve 3 dakika bekletin.

3. Tekrar karıştırın, ardından termometrenizi cama, kenarlara dokunmamaya dikkat ederek yerleştirin.

4. Sıcaklık 32 ° F (0 ° C) olmalıdır.Farkı kaydedin ve termometrenizi uygun şekilde dengeleyin.

2: KAYNATMA SUYU

1. Bir tencerede distile su kaynatın.

2. Su kaynama noktasına ulaştığında, termometrenizi tencerenin yanlarına veya altına dokunmamaya dikkat ederek yerleştirin.

Sıcaklık 212 ° F (100 ° C) olmalıdır.Farkı kaydedin ve termometrenizi uygun şekilde dengeleyin.

Suyun kaynama noktası rakıma göre değişecektir.yüksekliğiniz için doğru sıcaklığı bulun

Adım 1 - Bir Bardağı Buz ve Suyla Doldurun

Dijital et termometresini kalibre etmek için kullanılan popüler bir yöntem, bir bardağı altta biraz buzla doldurmak ve ardından biraz sıcak veya kaynar suyla doldurmaktır.Suyun soğuması için biraz bekleyin, ancak buzun erimeye başlaması için çok fazla zaman bırakmayın.

Adım 2 - Termometreyi Suya Yerleştirin

Bu noktada, termometreyi cama yerleştirin ve ucunun buza değmesine izin verin.Yaklaşık 32 Fahrenheit aralığında kayıt olması gerektiğinden, bu kalibre etmenin kolay bir yoludur.

Bu sıcaklık kaydedilmezse, termometrenin doğru olmadığını anlarsınız.Dijital bir termometre olarak, ayar anahtarını sabitleyerek buna göre ayarlama yapma olanağına sahip değilsiniz.Yani, böyle bir durumda onu değiştirmeniz gerekebilir.

Adım 3 - Termometreyi sterilize edin

Termometreniz istenen sıcaklığı 32 Fahrenheit olarak kaydettiyse, onu yemekte kullanmadan önce biraz ılık suyla yıkayarak sterilize edebilirsiniz.

Adım 4 - Yiyeceklerin Sıcaklığını Test Edin

Daha sonra, ucunu kaburga, fileto veya pişirdiğiniz et türünün en kalın kısmına yerleştirdiğinizden emin olarak pişirme etinin sıcaklığını kontrol etmek için termometreyi kullanabilirsiniz.Bu basit yöntemi kullanarak kalibre ettikten sonra doğru bir sonuç vermelidir.

Adım 5 - Tekrarlayın

Bu kalibrasyon sürecini düzenli olarak tekrarlamak önemlidir çünkü çoğu termometrede zaman içinde doğruluklarının bir kısmını kaybetmek yaygın bir durumdur.Aslında dijital termometreler söz konusu olduğunda, kalibrasyon işleminin daha sık yapılması tavsiye edilir çünkü bunlar kolay ayarlanamazlar, mini anahtarlı termometreler ve kolaylıkla manuel ayar yapma imkanı vardır.

Bu basit yöntem yalnızca birkaç dakika sürer ve termometrenizin pişirdiğiniz ete yerleştirildiğinde doğru sıcaklığı kaydettiğine dair zihninizi dinlendirmenize yardımcı olur.

Temel fikir, aslında sıcaklığın ne olduğunu bildiğiniz bir ortam yaratmanızdır.Ardından, bu ortamı ölçmek ve doğru sıcaklığı okuyup okumadığını görmek için termometreyi kullanırsınız.Suyun 32 F ve altında donduğunu bildiğimizden ve suyun 212 F'de kaynadığını bildiğimizden, bunlardan biri termometrelerimizle test etmemiz için harika bir "ortam" oluşturur.

Bir not: Çoğu kalibrasyon prosedürü için, kaynar su ve 212 F için test yapmak yerine 32 F'de bir buz banyosu kullanmayı tercih ederim. Bunun nedeni, suyun kaynama noktasının farklı yüksekliklerde değişmesidir ve sahip olmak istemiyorum. bu sıcaklık değişimini hesaba katmak için.Bununla birlikte, bazı dijital termometreler için (termapen gibi) her iki ortamı da kullanmanız gerekir.

Yukarıdaki yöntem dijital et termometresine dayanmaktadır.

Bir kadranlı termometre nasıl kalibre edilir: Termometre doğru okumuyorsa, termometre yüzünün altındaki somunu döndürmek için küçük bir anahtar kullanabilirsiniz.Nazik olmak!Küçük bir ayarlama gerekli olan tek şey olmalıdır.En hızlı sonuçlar için, prob hala buzlu suda olacak şekilde somunu ayarlayabilirsiniz.

Et termometresini kalibre etmek için iyi bir incelemeniz varsa, bizim tarafımızla konuşmaya hoş geldiniz.

 
 
Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin